Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Back To Home Page
biografia e mimoza mustafes
Emri:Mimoza
Mbiemri:Mustafa
Data e lindjes:08.12.1974
Vendlindja:Prishtin
Vendbanimi:Prishtin
Gjatesia:1.70cm
Pesha:56kg
Horoskop:Shigjetari
Hobi:Udhetimet
Qyteti i preferuar:Tirana dhe Shkupi
Ushqimi i preferuar:Pastat dhe embelsirat
Pija e preferuar:Vera kuqe dhe Likeri
Statusi jetesor:E martuar dhe nen e dy femijeve


        Mimoza ka dy femi Rozafen dhe Bojkenin Mimoza Mustafa ne boten e muzikes hyri ne vitet 1995-1996 qe ateher editoj 5 albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut.
Prej fillimit Mimoza ka pas nje qendrim te bukur ne sken dhe nje eleganc qe rembente zemrat e publikut,ne fillim ishte e pa martuar por me von u martua me kengetarin e mirnjohur Kosovar Z.Shkumbin Kryeziun i cili ate koh ishte kengetar i popullarizuar dhe njehrit ishte edhe producent i Produksionit filmik dhe muzikor "LABIA" ne Prishtin.
Mimoza pas marteses se saj me Shkumbini u be sekretaresh e produksionit tani me te saj LABIA dhe e editoj albumin e par qe permbante 8 keng dhe qe u prit shum mir nga ana e publikut.
Me pas Mimoza vazhdoj drejt sukseseve te saja keshtu qe filloj te punoj reth albumit te dyte i cili beri boom ne te gjitha trevat shqipetare.
Albumin e dyte Mimoza e editoj me titull Terri me kafshon i cili ne vete permbante 10 keng te zhanreve te ndryshme.
Keshtu mori pjes edhe neper festivale ku ne qdo festival merte nga nje qmime me rendesi.
Albumin e tret e editon me nje titull shum te veqant te titulluar SADIST i cili permbante 12 keng i cili i hapi dyert Mimozes drejt Euro visionit por asnjeher nuk shkoj ne Eurovision.
Albumin e katert Mimoza e editoj te gjitha hitet e saj qe kan qen gjat karieres se saj dhe ishte mjaft e shitur dhe me se shumti u shit ne Maqedoni.
Albumin e pest e editoj me titull Pa Koment siq eshte vete Mimoza Pa koment i cili la gjurm ne muziken shqipe.
Mimoza gjithsesi beri edhe klipe qe u vlersuan shum dhe u cilesuan shum nga publiku dhe keto klipe jan:Katastrof,Vetem nje magji,Sadist,Merma enderren,Pa Koment,Me e fort. Mimoza Mustafa morri pejes ne keto festivale:
Ne vitin 1998 mori pjes ne Showfest me kengen Zjarr Rrufeje ku mori qmimin e pare.
Ne vitin 2001 mori pjes ne festivalin Zambaku i Prizerenit me kengen Vetem nje magji kur mori qmimin e tret.
Ne vitin 2003 mori pjes ne Poliest me kengen Digju bote pa ty ku mori qmimin Meritat e veqanta.
Ne vitin 2004 mori pjes ne Zhurma show ku mori qmimin Sharmantja e vitit.
Ne vitin 2004 mori pjes ne Kenga Magjike me kengen Robnesha ku mori qmimin televiziv.
Ne vitin 2005 perseri mori pjes ne Zhurma show ku mori qmimin Elegantja e vitit. Keto jan te gjitha kenget e Mimoza Mustafes:
1.Zjar Rrufeje
2.Nina Nana
3.Me fal por me s'te dua
4.Si fishek zjar
5.Duje duje
6.Ditet me te lumtura do te vin
7.Nxehet eshte nxeht
8.I lindur qe t'me lendosh
9.Kot enderoj
10.Terri me Kafshon
11.Katastrof
12.Viktima
13.Vjeshta
14.Vetem nje magji
15.Ndarja
16.E pafajshme
17.Eja me beso
18.Borgjet
19.Modeli enderave
20.Xhelozija
21.Digju bot pa ty
22.Lule Mimoza   duet me Shkumbin Kryeziun
23.Sirena
24.Lakmitar
25.Sadist
26.Ende pres
27.E para e haremit
28.Haroje friken
29.Mbreteresh e dhembjes
30.Mi fal dy syte e tu
31.S'dua veq fjal
32.Merma enderren
33.Une duhet me besu
34.Robnesha
35.Mua m'len me faj
36.3Dite si 3000vjet   duet me Shkumbin Kryeziun
37.Pa Koment
38.Rrena
39.1Minut
40.Abraka Dabra
41.Me e fort
42.Rob i saj
43.Vetem nje lutje
44.Rrug e ndaluar